Torebki doypack w wielu zastosowaniach

Popularność opakowań typu doypack

Branża opakowań rozwija się nieustannie. Poszukuje rozwiązań praktycznych i innowacyjnych zarazem. Pewne właściwości wymuszają niejako producenci towarów, które wymagają zapakowania. Innych z kolei oczekują świadomi konsumenci. Producent opakowań foliowych musi pogodzić wszystkie te interesy i zaoferować produkt, który zadowoli wszystkich odbiorców. W ostatnich latach na popularności zyskały opakowania typu doypack. Wiele produktów, od żywności po kosmetyki, pakuje się w te miękkie, stojące torby? Co więc sprawia, że torebki doypack są tak popularne i chętnie wybierane przez producentów, a także konsumentów?

Czym właściwie są torebki doypack?

Wiele mówi się o opakowaniach doypack, ale czy każdy wie, czym dokładnie są? Bywa, że sięgamy nieświadomie po produkty w sklepie, nie zastanawiając się, w co są zapakowane. Warto więc wiedzieć, że doypack jest rodzajem torby, która potrafi samodzielnie stać. Nie bez powodu znana jest także pod nazwą stand-up pouch. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, tego typu torebki mogą stać pionowo na półce. Poprzez to są łatwe w eksponowaniu na sklepowych półach, a tym samym atrakcyjniejsze dla konsumentów. Torebki doypack zwykle powstają z lekkiego i wytrzymałego materiału, odpornego na uszkodzenia, a zarazem elastycznego. Obecne trendy wymuszają niejako, aby producent worków foliowych odchodził od stosowania tworzyw sztucznych, na rzecz materiałów biodegradowalnych. Nie zmienia to jednak funkcjonalności samego opakowania. W związku z tym, na rynku coraz częściej pojawiają się ekologiczne opakowania.

Zastosowanie opakowań typu doypack

Opakowania powstają, aby zaspokoić potrzeby producentów różnego rodzaju towarów oraz oczekiwania konsumentów. Ich odbiorcą jest między innymi:

  • przemysł spożywczy – najczęściej chyba widzianymi produktami w opakowaniach doypack, są produkty spożywcze. Mowa tutaj zarówno o produktach sypkich, stałych, a nawet płynnych. W dopypackach można znaleźć przekąski, soki, zupy, kawy, herbaty oraz wiele innych. Szczelne opakowanie pozwala chronić zawartość przez wilgocią i dostępem powietrza do środka.
  • przemysł kosmetyczny i chemiczny – nikogo nie dziwią szampony, mydła w płynie czy żele pod prysznic zapakowanie w torby doypack. Dzięki temu zajmują mniej miejsca niż klasyczne butelki czy słoiczki. Co równie ważne, wymagają o wiele mniej tworzyw sztucznych do swojej produkcji, a przy tym mogą powstawać z materiałów pochodzących z recyklingu.
  • przemysł farmaceutyczny – w tym przypadku istotna dla zawartości jest dobra ochrona przed dostępem powietrza, wilgoci, a często nawet światła. Leki, suplementy diety i inne produkty farmaceutyczne często pakuje się w doypack.