Wypełniacz do pakowania inwestycją w oszczędności

Inwestycja w wypełniacz do pakowania

W branży e-commerce każda przesyłka jest ważna. Zadowolenie klienta jest kluczowe, a każde uszkodzenie towaru oddziałuje na opinię o sprzedawcy. Dlatego odpowiedni sposób pakowania produktów nabiera nowego znaczenia. Nie może to być kosztowny wypełniacz do pakowania. Marże w tym sektorze nie są bowiem wysokie. Poduszki powietrzne do paczek łączą w sobie funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Zdobywają coraz większą popularność w branży logistycznej i handlowej. Potencjalne koszty szybko zmienią się w oszczędności. Spada bowiem ilość przesyłek uszkodzonych w transporcie. Do tego rośnie zadowolenie odbiorców. To przekłada się na dobre opinie o firmie.

Powietrzny wypełniacz do pakowania to nie tylko nowoczesne rozwiązanie. To również realne oszczędności. Jego głównym zadaniem jest zdolność do zabezpieczania produktów podczas transportu. Dzięki temu minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Firmy mogą więc znacznie obniżyć koszty związane z obsługą reklamacji. Co więcej, wypełniacz do pakowania jest lekki. Przekłada się to na niższe koszty wysyłki.

Wizerunek sprzedawcy

Bezpieczne pakowanie oddziałuje na postrzeganie sprzedawcy przez klientów. Zawiera się w nim brak uszkodzeń towarów, ale też wpływ na środowisko. Folia do pakowania paczek nie ma dobrej sławy pod kątem ekologicznym. Niemniej jednak poduszki powietrzne do paczek nie muszą szkodzić otoczeniu. Często powstają bowiem z materiałów pochodzących z recyklingu. W innych wariantach może to być folia biodegradowalna. Wystarczy, aby firma jasno informowała o stosowaniu takich wypełniaczy. Poprawi to jej wizerunek przedsiębiorstwa dbającego o naturę. Będzie to dodatkowy atut w oczach ekologicznie świadomych konsumentów.

Wygoda pakowania

Sprzedawcy wybierają różne wypełniacze do paczek. Wadą większości jest dość problematyczny proces pakowania. Tektura musi być dopasowana do kształtu opakowania. Ścinki lub tzw. „chrupki” rozsypują się podczas przygotowywania towaru do wysyłki. Irytują także odbiorców. Natomiast powietrzny wypełniacz do paczek jest wygodny w użyciu. Dobrze dopasowuje się do kształtu towaru. Nie trzeba go docinać ani formować. Skutecznie zabezpieczy duży malakser i mały wazonik. Dzięki temu proces pakowania przebiega sprawnie. Nie zajmuje wiele czasu, dlatego generuje oszczędności czasu pracownika magazynu. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które codziennie wysyłają dużą liczbę paczek.

Znaczenie ma też aspekt przechowywania materiałów do pakowania. Wypełniacze powietrzne nie wymagają miejsca do ich magazynowania. Są bowiem wytwarzane na bieżąco. Wystarczy urządzenie o odpowiedniej wydajności. Odpada więc kolejny koszt posiadania drogiej przestrzeni magazynowej.