Spływy kajakowe dla firm – organizacja krok po kroku

Integracja zespołu drogą do lepszej pracy

Zgrany zespół pracowników jest dużym walorem każdej firmy. Pomysłów na integrację jest bardzo wiele, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Zwyczajna impreza integracyjna w firmie nie da tyle, co spływy kajakowe dla firm w pięknym otoczeniu. W ten sposób można zbudować relacje pomiędzy pracownikami, a także promować zdrowy styl życia poprzez uprawianie sportu. Kajaki na Kaszubach dla grupy kilkunastu lub kilkudziesięciu osób mogą być pewnym wyzwaniem organizacyjnym. Korzystając jednak z fachowej pomocy, którą świadczą firmy wypożyczające kajaki, można takie wydarzenie z powodzeniem przeprowadzić.

Jak zorganizować spływy kajakowe dla firm?

Sprawna organizacja spływów wymaga dopilnowania wielu kwestii. Jedną z najbardziej istotnych jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Jeśli chodzi o kajaki Kaszuby, to raj do uprawiania tego sportu. Można tam wybierać trasy dla osób o różnym poziomie zaawansowania. To szczególnie istotne, bowiem część pracowników mogła w ogóle nie mieć do czynienia z kajakami. Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze i nie można wybierać wymagających rzek dla zupełnych nowicjuszy. Z kolei osoby z doświadczeniem mogą być niezadowolone w leniwie płynącej rzeki. Trzeba znaleźć złoty środek w poszukiwaniach.

Kolejnym krokiem jest zorganizowanie odpowiedniego sprzętu. Oczywiście nie trzeba go kupować ani przywozić ze sobą. Wypożyczalnia kajaków Kaszuby ma nie tylko kajaki i wiosła. Także kaski i kamizelki ratunkowe są podstawowym wyposażeniem kajakarza i można je bez problemu wypożyczyć na miejscu.

Wybór miejsca rozpoczęcia spływów nie jest tożsame w wyborem konkretnej trasy. Jeśli chodzi o Kaszuby spływy kajakowe można rozpocząć w wielu miejscach, a wszystko to w niedalekiej odległości od miejsca zakwaterowania. Trasa musi uwzględniać umiejętności zespołu oraz miejsca na odpoczynek i posiłki. Można też uwzględnić ognisko z pieczeniem kiełbasek w końcowej części spływu. Będzie to dodatkowa atrakcja, jeszcze bardziej integrująca uczestników. Taka okazja zintegruje tak samo dobrze laboratoria pomiarowe, jak i pracowników dużej korporacji.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Przed rozpoczęciem całej imprezy należy upewnić się, że wszyscy znają plan wydarzenia. Każdy uczestnik musi wiedzieć czego może się spodziewać. Są bowiem osoby, które czują lęk przed wodą. W żadnym wypadku nie należy ich nakłaniać do udziału, ponieważ nie jest to dobry sposób na przełamywanie ograniczeń. Dla pozostałych warto przeprowadzić krótkie szkolenie z techniki wiosłowania i zasad zachowanie się na wodzie. Dzięki temu spływy Wdą będą bezpieczne dla wszystkich.

Nie można też zapomnieć o logistyce. Jeśli organizujemy spływy kajakowe dla firm we własnym zakresie, należy zatroszczyć się o transport ludzi i sprzętu. Konieczne będzie też zapewnienie posiłków i napojów. Do pakowania najlepsze będą torebki doypack, odporne na wilgoć. Organizację można jednak zlecić profesjonalistom i nie martwić się o takie szczegóły.