Części do wózków widłowych wymienione najczęściej

Bezpieczna i wydajna praca wózka widłowego

Wózki widłowe wspomagają prace w wielu branżach – od magazynowania po budownictwo. Korzysta z nich zarówno producent worków foliowych, jak i skład budowlany. Przenoszą przy tym ciężkie ładunki i są narażone na duże obciążenia. W większych firmach są użytkowane przez cały czas, dlatego wymagają odpowiedniej konserwacji. Nie obejdzie się też bez wymiany części do wózków widłowych, jeśli urządzenia mają działać sprawnie i bezpiecznie. Niektóre części do wózków BT są wręcz niezniszczalne. Jednak istnieje duża grupa części Linde, które należy kontrolować i wymieniać regularnie. Nie wynika to z ich złej jakości, a raczej z wyeksploatowania podczas codziennej pracy. Najistotniejsze jest przy tym zachowanie standardów bezpieczeństwa.

Popularne części do wózków widłowych

Bezproblemowa praca wózka widłowego przekłada się na brak przestojów w pracy. Każda bowiem przerwa generuje nie tylko zamieszanie, ale też realne koszty. Warto więc zawczasu wiedzieć, które części do wózków widłowych Linde będą wymagały szczególnej uwagi.

  • Opony – to jedna z najbardziej zużywających się części w wózkach widłowych. Regularne przeciążenia i ostre skręty mogą powodować ich szybkie zużycie. Wymiana opon jest kluczowa dla bezpieczeństwa operowania wózkiem widłowym. Wszystkie uszkodzenia mogą stanowić zagrożenie dla operatora i osób znajdujących się w pobliżu. Szczególnie podczas operowania ciężkim ładunkiem.
  • Elementy układu zapłonowego – każda awaria w tym obszarze powoduje unieruchomienie wózka i niemożliwość dalszej pracy. Jest to stała bolączka silników spalinowych.
  • Akumulatory – alternatywą dla wózków spalinowych, są urządzenia elektryczne. W nich problem może stanowić bateria trakcyjna. Wraz z upływem czasu, jej wydajność ulega zmniejszeniu. W związku z tym, w momencie zauważenia tego procesu, warto zaplanować wymianę tego elementu. W innym wypadku czas pracy wózka będzie ulegał skróceniu, aż do unieruchomienia wózka.
  • Widły – są kluczowym elementem wózka widłowego. Służą bowiem do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Uszkodzone części do wózków widłowych Mitsubishi mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.
  • Płyny eksploatacyjne – w wózkach widłowych znajduje się olej silnikowy, płyn hydrauliczny i chłodziwo. Należy zadbać o ich regularną wymianę, podobnie jak w samochodach. Niedopełnienie tej czynności może spowodować uszkodzenia innych elementów.
  • Hamulce – są niezbędne do bezpiecznej eksploatacji wózka widłowego. Zużyte klocki hamulcowe czy uszkodzone tarcze mogą znacząco wydłużyć drogę hamowania. To szczególnie niebezpieczne, jeśli przenoszony jest ciężki ładunek w ograniczonej przestrzeni magazynu.

Powyższe zestawienie nie wyczerpuje elementów, które mogą ulegać awarii bądź zużyciu. Warto więc zadbać o znalezienie odpowiedniego dostawcy. Tylko sprawny dostęp do części do wózków Linde pomoże pracować spokojnie.